Meetjesland verlegt zijn grens

Creatief Besturen, een grensverleggend opleidingsinitiatief, op bezoek bij de buren.

Op woensdag 6 december 2006 trok het Meetjesland naar West-Zeeuws-Vlaanderen om te leren van de buren en mogelijkheden van samenwerking te ontdekken.

Waarom werd deze grensverschuiving georganiseerd?

  • Om kennis te maken met goede praktijken aan de overkant van de grens;
  • Om niet enkel vooruit na te denken, maar in verschillende richtingen. We stelden de vraag welke vormen van samenwerking er (mogelijk) zijn met West Zeeuws-Vlaanderen. In de Meetjeslandse toekomstvisie ‘2020’ wordt ‘samenwerking’ immers als essentieel beschouwd.
  • Om te leren wat het Meetjesland en West Zeeuws-Vlaanderen voor elkaar kunnen betekenen;
  • Om te verbroederen met de beleidsmakers van de gemeente Sluis.

Een overzicht van de goedgekeurde Interreg III-projecten>>

Lees hier het ooggetuigenverslag van Roland Bonami, gemeenteraadslid Knesselare>>

 



Tijdens de studietrip naar Zeeuws-Vlaanderen deden Meetjeslandse beleidsmakers vernieuwende inzichten op. Bekijk de foto's>>

Bekijk hier het programma>>

Presentaties

Lees hier het verslag>>

Creatief Besturen

De studiereis kadert in het vormingsproject Creatief Besturen waarmee het Streekplatform+ Meetjesland mandatarissen en personeel uit Meetjeslandse besturen vernieuwende inzichten aanreikt. Het initiatief ligt in het verlengde van de studietrip van vorig jaar naar de Westhoek. Lees meer over het project>>