Voeding Meetjesland wil de competitiviteit
van de voedingsbedrijven en de regio versterken

Voeding Meetjesland


Voeding Meetjesland
p/a Streekplatform+ Meetjesland
Oostveldstraat 1
9900 Eeklo
Tel 09 373 46 54
Fax 09 376 97 39
voeding@meetjesland.be


Terug naar www.meetjesland.be

Eddy de Mûelenaere nieuwe voorzitter van Voeding Meetjesland

Eddy de Mûelenaere (Vandemoortele) neemt bij Voeding Meetjesland de voorzittersfakkel over van Rik Jacob (Imperial). De Mûelenaere is algemeen directeur van verschillende binnen- en buitenlandse vestigingen van Vandemoortele. Naast deze internationale oriëntatie, hecht hij ook veel belang aan de directe omgeving, de regio waarin een bedrijf opereert. Vandaar zijn ambitie om de werking van Voeding Meetjesland de komende jaren verder te bestendigen en uit te bouwen.

Tweede voorzitterswissel

In juni volgde Rik Jacob (Imperial) Karel Boone op, die eerder binnen Lotus Bakeries al zijn uitvoerende mandaten overdroeg aan zijn opvolgers. Na een paar maanden voorzitterschap verlaat Rik Jacob evenwel de streek om een nieuwe uitdaging op te nemen als CEO van Dujardin Foods te Koolskamp met verschillende buitenlandse vestigingen actief in de diepvriesgroenten en –kruiden. Vol vertrouwen geeft hij de voorzittersfakkel door aan Eddy de Mûelenaere. De Mûelenare woont in Maldegem en is algemeen directeur van verschillende binnen- en buitenlandse vestigingen bij Vandemoortele. Hij is ook verantwoordelijk voor de diepvriesbakkerijproducten, die in de fabriek in Eeklo geproduceerd worden.
Het mandaat van Imperial wordt in de stuurgroep overgenomen door Dirk Jacxsens, die de nieuwe CEO van Imperial wordt. Hij ruilt daarmee de chocolade-industrie van Leonidas voor de vleeswaren van Imperial.

Voeding Meetjesland stimuleert netwerken

Onder impuls van de nieuwe voorzitter gaat Voeding Meetjesland door op zijn gekende elan: het stimuleren van een actieve samenwerking van de voedingsbedrijven met de directe omgeving: met de scholen uit de regio, universiteiten en hogescholen in het Gentse, lokale overheden en de arbeidsmarkt. Vele voedings-KMO’s uit de regio participeren geregeld in netwerkactiviteiten van Voeding Meetjesland en vonden de laatste jaren de weg naar onderzoeksinstellingen die hen begeleiden bij innovatie in hun bedrijf. Flanders’ Food getuigt inderdaad dat een groot aandeel van de 165 Meetjeslandse voedingsbedrijven en -bedrijfjes deelnemen aan onderzoeksprojecten voor betere en gezondere voedingsproducten.

 

Eddy de Mûelenaere, nieuwe voorzitter van Voeding Meetjesland

 

Meer info

Voeding Meetjesland , p.a. vzw Streekplatform+ Meetjesland, Els Oyaert, Oostveldstraat 1, 9900 Eeklo, tel 09 373 46 54, fax 09 376 97 39, els@meetjesland.be